Ana Sayfa Psikoloji Yalnız olduğunuz için farkında olmadan yaptığınız 10 şey.

Yalnız olduğunuz için farkında olmadan yaptığınız 10 şey.

135
0
Psikoloji

Zaman zaman hepimiz yalnız hissederiz, ancak çoğumuz bu durumun aslında ne kadar çok şeyi etkilediğinin farkında değiliz. İster inanın ister inanmayın, yalnızlık hissimiz günlük davranışlarımızı bile şekillendiriyor. Yalnızlıkla başa çıkma yöntemlerimiz ve bu süreçte gerçekleştirdiğimiz eylemler, çoğu zaman farkında olmadan oluşuyor. İşte sizin için derlediğimiz, yalnız olduğunuzda farkında olmadan yaptığınız 10 eylem

Kendinize fazla zaman ayırıyor olabilir misiniz?

Yalnızlık, bireylerin kendilerine daha fazla zaman ayırmalarına neden olabilir. Yalnızlık ve sürekli meşgul olma hali arasında belirsiz bir çizgi bulunur.

Kendinize ayırdığınız zamanın artması, yalnızlıkla başa çıkmak için bir kaçış yolunuz olabilir. Ancak, bu durum bazen öz-bakım ve kaçış arasında bir çizgiyi bulanıklaştırabilir.

Sosyal medyada geçirilen zaman artıyor

Yalnız hissetmek, sosyal medya kullanımınızı artırabilir. Sosyal medya ve yalnızlık ilişkisi karmaşık ve çoğu zaman paradoksal olabilir.

Gerçek hayatta sosyalleşme yerine sanal dünya, yalnızlıkla başa çıkmak için bir mekanizma olabilir. Ancak, bu durum aynı zamanda yalnızlık ve sosyal medya bağımlılığı arasında bir bağlantı oluşturabilir.

Gözden kaçan uykusuzluk problemleri

Yalnızlık ve uykusuzluk arasındaki bağlantı üzerinde yapılan araştırmalar, bu iki durum arasında güçlü bir ilişki olduğunu göstermektedir.

Duygusal yalnızlık ve uykusuzluk genellikle birlikte görülür. Uyku düzeninizdeki değişimler, yalnız olduğunuzda başınıza gelen bir şey olabilir.

Ayrıca okuyun :  Kalıcı iz bırakan 10 zarif kadın alışkanlığı.

Hobilerin yoğunlaşması: Kaçış mı, ilaç mı?

Yalnızlık hissi, hobilerinize daha fazla zaman ayırmanıza neden olabilir. Yalnızlık ve hobi edinme arasında bir ilişki olabilir.

Bununla birlikte, hobiler sadece bir kaçış yolu olabilir veya bu durum kendinizi hobilerinize gömdüğünüz anlamına gelebilir.

Duygusal yeme: Yalnızlıkla baş etme yöntemi mi?

Yalnızlık hissi, yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilir. Yalnızlık, stres ve yeme arasındaki ilişki genellikle dikkate alınmaz.

Duygusal açlık ve gerçek açlık arasındaki çizgi, yalnız hissettiğiniz zamanlar bulanıklaşabilir.

Sonuç olarak, yalnızlık, yaşamlarımızda birçok farklı şekilde kendini gösterir. Kendimize daha fazla zaman ayırmak, sosyal medyada daha fazla zaman geçirmek, uykusuzluk sorunları, hobilerimize daha fazla zaman ayırmak ve duygusal yeme gibi davranışlar, yalnızlık hissinin belirtisi olabilir. Yalnızlıkla başa çıkmak için, bu davranışları fark etmek ve bunları sağlıklı bir şekilde ele almak önemlidir.

4.1/5 - (9 votes)

Genç ve bağımsız bir medya olarak, Cnn Urfa Haber yardımınıza ihtiyacı var. Bizi takip ederek ve Google Haberler ! de yer imlerine ekleyerek bize destek olun. Desteğiniz için teşekkür ederiz!

Bizi Google Haberler de takip edin !

Önceki İçerikBeyin gücünüzü test edin: IQ Bulmacası’ndan Eksik Terimi Bulun, sadece dahi olanlar başarabilir!
Sonraki İçerikHayatta yetersiz kaldığınızı hissediyorsanız, bu 14 alışkanlığa veda edin.
Aylin Demir, 1988, Ankara doğumlu. ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra gazeteciliğe olan ilgisiyle iletişim alanında yüksek lisans yaptı. Genç yaşta moda, psikoloji ve astrolojiye olan ilgisi, onun bu alanlarda derinlemesine yazılar yazmasına yol açtı. Aylin, kariyerine farklı dergi ve web sitelerinde moda editörü ve köşe yazarı olarak başladı. Ancak, onun yeteneği ve bilgisi sayesinde kısa süre içerisinde tanınmaya başladı. 2015 yılında CNN Urfa'da çalışmaya başladı ve burada moda, insan psikolojisi ve astroloji üzerine yazılarıyla tanındı. Aylin, sadece Türkiye'deki izleyicilere değil, aynı zamanda uluslararası bir kitleye de hitap etmeye başladı. Kendine has yazım tarzı ve analitik yaklaşımı, onu sektörde farklı kılan özelliklerden. Kişisel yaşamında, Aylin astroloji haritaları çıkarmayı, yeni moda trendleri keşfetmeyi ve psikoloji üzerine kitaplar okumayı seviyor. Aylin'in en bilinen sözü: "Hayatın modası, yıldızların altında gizlidir.